Sensibio H2O

No veselas līdz jutīgai ādai... Iemeslu ir daudz

Āda var kļūt jutīga jebkurā dzīves posmā dažādu iemeslu dēļ. Piemēram, daudzi kosmētikas līdzekļi tiek ražoti no zemas kvalitātes materiāliem ar piemaisījumiem, ko sauc par mikropiesārņojumu. Šādi līdzekļi var nederēt ādai, novājināt to un izraisīt ādas jutīgumu.

Svarīgi pievērst uzmanību sliktas kvalitātes ūdenim, apkārtējās vides apstākļiem (UV starojums, temperatūras svārstības, piesārņojums, vējš), kā arī fizioloģiskajiem (stress) un hormonālajiem faktoriem (menstruālais cikls). Āda sargā organismu no ārējās pasaules, tāpēc katru dienu saskaras ar daudziem faktoriem, kas var radīt jutīgumu.

Iekšējie faktori

Vielmaiņas produkti un piesārņojums

Āda ir dinamiska ekosistēma, kurā notiek vielmaiņa, transepidermālā ūdens kustība, tauku ražošana un šūnu atjaunošanās. Lai palīdzētu ādai atjaunoties, īpaši svarīgi ir pareizi tīrīt to – dienas beigās noņemt dekoratīvo kosmētiku un netīrumus, bet no rīta – izdalītos taukus un toksīnus, citādi tie paliks uz ādas un palielināsies ādas kairinājuma iespējamība.

Ārējie faktori

Dekoratīvā kosmētika

Nepareizi notīrīta dekoratīvā kosmētika var stipri piesārņot ādu! 2013. g. kāda britu blogere nolēma veikt eksperimentu un mēnesi nenoņēma dekoratīvo kosmētiku. Ādas kopšanas speciālisti konstatēja, ka mēneša laikā viņas āda novecoja par veseliem desmit gadiem. Sejas āda kļuva ļoti jutīga, kairināta, apsārtusi. Vesela trešdaļa sieviešu vismaz divas reizes nedēļā nenotīra no sejas dekoratīvo kosmētiku, bet ar to un netīrumiem klātā āda vairs nespēj normāli funkcionēt.

Apkārtējās vides piesārņojums

Āda pastāvīgi saskaras ar apkārtējās vides piesārņojumu. Putekļi, tabakas dūmi, gāzu izmeši, sīkās un ļoti sīkās cietās daļiņas, smagie metāli, oglekļa monoksīds, gaistošie organiskie savienojumi katru dienu un katru nakti uzbrūk ādai. Šodien daudzi no mums lielāko laika daļu pavadām telpās, taču tas nemazina piesārņojuma ietekmi. Pat mēbeles, elektroierīces, apkures sistēmas, gaisa kondicionieri piesārņo gaisu!